Header hergebruik

Nieuws

Nieuwsbericht - 30 september 2019

Meer uniformiteit in regels Benelux

In het belang van de circulaire economie is het van groot belang dat er meer uniformiteit komt in de regels die worden gehanteerd. Tijdens de Circular Conference Benelux op 25 september vroegen brancheorganisaties van afval- en recyclingbedrijven uit de drie landen aandacht voor verlichting van de administratieve lasten in de Benelux. Ook de Vereniging Afvalbedrijven ondertekende het position paper.

De brancheorganisaties stellen de volgende vier maatregelen voor om de administratieve lasten binnen de Benelux te verlichten:

  • Voer een einde-afvalstatus in voor papier;
  • Hanteer een uniform digitaal systeem voor transportendocumenten;
  • Vereenvoudig het EVOA-kennisgevingssysteem door in plaats daarvan te kiezen voor het erkende systeem van Pre-Consented Facilities;
  • Vraag geen EVOA-kennisgevingsprocedure meer bij zogeheten hoefijzertransporten (bij deze transporten het land van herkomst en het land van bestemming hetzelfde zijn maar waarbij het afval tijdens het transport een ander passeert omdat dit de snelste weg is).

Unico van Kooten

Contactpersoon
Unico van Kooten

Onze nieuwsbrief
ontvangen?

Europese circulaire economie heeft baat bij één Europese afvalmarkt

Circulaire economie

Circulaire economie

Europa

Europa

Recycling en restmaterialen

Recycling en restmaterialen