Header hergebruik

Nieuws

Nieuwsbericht - 14 januari 2020

Extra subsidiegeld voor investering in circulaire economie

Het wordt ondernemers aantrekkelijker gemaakt om te investeren in circulaire producten. Het kabinet trekt dit jaar extra geld uit om investeringen in milieu- en klimaatvriendelijke technieken te stimuleren. Dat blijkt uit de Milieulijst 2020, die dit jaar meer mogelijkheden biedt voor ondernemers die investeren in demontage, producten van gerecycled materiaal en kringlooplandbouw. Daarnaast trekt het kabinet 10 miljoen extra uit voor initiatieven op gebied van circulaire economie. Via de fiscale regelingen Milieu-investeringsaftrek (MIA) en Willekeurige Afschrijving Milieu-investeringen (Vamil) is in 2020 een bedrag van 149 miljoen euro beschikbaar.

Nieuw op de Milieulijst zijn productieapparatuur en demontage-apparatuur, voor het maken van producten die na gebruik makkelijker uit elkaar te halen zijn voor hergebruik of recycling. Daarnaast is de lijst uitgebreid met verschillende circulaire producten, zoals meubels van gerecycled materiaal, volledig recyclebare zonnepanelen en circulaire matrassen. De eisen voor het verwerken van (chemisch) gerecyclede kunststoffen zijn versoepeld.

Onze nieuwsbrief
ontvangen?

Circulaire economie

Circulaire economie

Klimaat

Klimaat

Recycling en restmaterialen

Recycling en restmaterialen